Skip to content

Anahtar Teslim
Kurulum

Sizi Geleceğin Enerji Kaynağı ile buluşturuyoruz.

Bünyemizde bulunan gerek yönetim gerek mühendis gerekse teknik kadro, ciddi iş birikimleri ve tecrübeleri olan deneyimli bir ekipten oluşmaktadır.

Çalışanlarımız anahtar teslim arazi kurulumlarından çatı uygulamalarına, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hibe destek programlarından, TKDK- IPARD hibe destek programlarına kadar sektörün mutfağından gelen uzman, genç, dinamik ve güçlü bir ekipten oluşmaktadır. Güneş Enerjisi sektöründe Endüstriyel Çatı Projeleri, Arazi Uygulama Projeleri, Konut GES Projeleri, Solar Otopark Projeleri ve Güneş Enerji destekli Tarımsal Sulama Projelerinde dünyanın her yerinde anahtar teslim hizmet vermekteyiz.

Yapılan saha keşfinin ardından;
– Bölgenizde bulunan Elektrik dağıtım şirketine yapılacak başvuru sürecinden itibaren Geçici Kabule kadar olan tüm evraksal süreçlerin hazırlanması ve takibi
– TEDAŞ resmi uygulama projelerinin hazırlanması ve onaylarının alınması
– Satın alma ve Saha tedarik süreçlerinin tamamlanması
– Elektriksel ve Mekanik montaj işlerinin kusursuz şekilde tamamlanması
– Devreye alma ve Test işlemleri
– Kabul yapılması, kabul sonrası bakım onarım hizmetlerinin tamamı Dal Solar bünyesinde sunulmaktadır.

Endüstriyel Çatı Güneş Enerji Santralleri

Enerji maliyetleri, fabrikalarımızdaki en büyük işletme maliyetlerden biridir. Enerji maliyetlerinde yapılacak tasarruf ile karlılığınız artırabilirsiniz.
Fabrikalar, hastaneler, okullar, AVM, Depo Çatıları vb. gibi çatınızın uygun olduğu her alanda Güneş Enerji Santrali kurarak, enerji maliyetlerinizi minimuma düşürebilirsiniz.
Dal Solar ın fabrikanız için sunacağı GES projeleri ile boş duran çatılarınızı değerlendirerek işletme giderlerinizin önemli kısmını oluşturan enerji giderlerinizi sıfırlayıp, üretimdeki kar marjlarınızı artırabilirsiniz.

Arazi Tipi Güneş Enerji Santralleri

Enerjiye ihtiyaç duyduğunuz her alanda olduğu gibi, enerjiye ulaşmanın zor olduğu tarımsal sulama yapılan alanlarda, öztüketim kapsamında çatılarınızın yeterli olmadığı durumlarda, tarıma elverişli olmayan atıl durumdaki arazilerinizin üzerine Güneş Enerji Santrali kurarak temiz ve ucuz enerjiden faydalanabilirsiniz.
Projeniz için hazırlayacağımız uygunluk analizi, yer keşfi ve fizibilite çalışmaları ile zemin üzerine en uygun uygulama modelini yatırımcılarımıza sunarak, arazi üzeri kurumlar için anahtar teslim hizmet sunmaktayız.

Hibrit Enerji Santralleri Kurulumu

Güneş ve rüzgâr, güneş ve dizel jeneratör, rüzgâr ve dizel jeneratör veya güneş, rüzgâr ve dizel jeneratör sistemleri gibi birden çok enerji kaynağı kullanılarak oluşturulan sistemlere hibrit enerji sistemleri denir.

JES, RES, Biogaz gibi mevcut lisanslı santrallerdeki öztüketim giderleri, mevsimsel ya da bölgesel verim kaybı gibi kayıplar sebebi ile birçok santral sözleşme gücünü tamamlayamamaktadır. Düşük yatırım maliyetine sahip GES projeleri ile desteklenen hibrit santraller sayesinde mevcut santral geliri desteklenmekte, amortisman süreleri azaltılmaktadır.
Hibrid uygulamalar aynı zamanda özellikle yaz-kış enerji gereksiniminin olan, sürekli ve yüksek verimde enerji ihityacı olan, alan yetersizliği sebebi ile mevcut enerji santralinden ihtiyacı olan gücü karşılayamayan tüm sistemlerde uygulanabilir.

Dal Solar olarak mevcut enerji santrallerinize entegre GES tesisleri kurmak üzere tüm fizibilite çalışmaları, projelendirme, tedarik ve kurulum süreçlerinin tamamında yatırımcılarımıza hizmet sunmaktayız.

Türkiye’nin İlk GES Hibritli HES projesi olan Aşağı Kaleköy Barajı GES projesinde Dal Elektrik Solar olarak 40 MW GES projesinin kurulumuna devam etmekteyiz.
Türkiye nin ilk GES Hibritli JES projesinin anahtar teslim kurulumu da yine Dal Solar tarafından Mart 2021 itibari ile başlayacaktır.

Solar Otopark Uygulamaları

Çatı alanlarının yetersiz kaldığı durumlarda enerji ihtiyacını desteklemek, günümüzde kullanımı yaygınlaşan elektrikli araçlarınızın güneşten beslenerek yakıt giderini düşürmek üzere tasarladığımız Solar Otopark Sistemleri ile hem kendi enerji üretebilir hem de şık ve modüler tasarımı sayesinde  yaz–kış araçlarınızı güneşin zararlı ışınları, kar, yağmur gibi dış etmenlerden koruyabilirsiniz.

Tarımsal Sulama Sistemleri

Dal Elektrik olarak üreticisi olduğumuz DEGDRIVE marka solar sürücülerimiz ile tarımsal sulama projeleri için sunmuş olduğumuz özel çözümlerle enerji hatlarına ulaşımın zor olduğu, enerji maliyetlerinin yüksek olduğu tarım alanlarına Güneş Enerji Santralleri sunarak sürekli ve ucuz enerji sunmaktayız.

Elektrikli Araç Şarj İstasyonları
Güneş Enerji Sistemi Entegrasyonu

DAL SOLAR ın Türkiye Ana Distribütörü olduğu Imeon Solar Hibrit Solar inverterleri ile 10 KW’ya kadar olan Güneş Enerji Santrali kurulumlarımızla,  Lityum Iyon batarya ve şebekenin birarada kullanıldığı Hibrit Santraller sayesinde Elektrikli Araç Şarj istasyonlarında yüksek verim sunulmaktadır.

Aracınızın hareket olduğu saatlerde üretilen fazla enerji lityum akülerde depolanarak,  araç istasyona geldiği anda aracın bataryasını kısa sürede Solar Enerji + Aküde Biriken Enerji ve ihtiyaç dahilinde şebeke desteği ile şarj ederek, gece gündüz aracınızı güneşten beslemenizi sağlamaktadır.

Yeni Nesil Akü Destekli Sistemler

Kesintisiz enerji ihtiyacınız olan alanlarda güneşten elde ettiğiniz enerji depolayarak istediğiniz anda kullanımınıza sunan yeni nesil Hibrit İnverter Gruplarımız ve Lityum Akü Gruplarımızla yatırımcılarımıza hizmet sunmaktayız.
Dal Solar olarak dünyanın lider Hibrit İnverter Üreticilerinden olan Fransız Imeon İnverter firmasının Türkiye distribütörü olarak 3 KW dan 9 Kw ya kadar olan ürün gruplarımızla evlerde, otoparklarda, endüstriyel çatılarda, işyerlerinde sürekli kesintisiz enerji imkânı sunmaktayız.

Etkin projelerle enerji çözümleri üretiyoruz.

Siz de hemen bize ulaşarak proje ihtiyacınız için
uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.